Години роботи:
Пн-Пт: 8:00 - 19:00
Сб.,Нд.: 9:00 - 14:00
просп. Коцюбинського, 76
вул. Хмельницьке шосе, 92
вул. Пирогова, 107
вул. Київська, 62
Ви у
Вінниця
Вінниця

Глюкоза

Ціна: 100 грн
Глюкоза

Глюкоза

Glucose

 

Глюкоза – це найпростіший із вуглеводнів, що відноситься до моносахаридів. Разом з ліпідами глюкоза є одним з пріорітетних джерел енергії в організмі у вигляді вуглеводнів. Глюкоза міститься в крові, лімфі, мозку, сердцевих і скелетних м′язах.

Вільна глюкоза використовується організмом для біосинтезу інших цукрів, вона є структурним компонентом багатьох інших важливих речовин - целюлози, крохмалю, глікозидів та ін. В организмі людини за рахунок окислення вивільнюється в середньому 60-70% хімічної енергії, яка необхідна для енергозабезпечення різних процесів життєдіяльності. Глюкоза бере участь в багатьох реакціях обміну речовин в організмі та займає центральне місце у вуглеводному обміні. Основний запасний вуглевод організму – глікоген, молекула якого побудована із з′єднаних між собою залишків глюкози. Якщо в клітині є надлишок глюкози, тоді вона приєднується до кінців ланцюга глікогену, якщо ж виникає потреба організму в глюкозі – вона відщеплюється від глікогену. Ці реакції відносяться до механізмів запасання і використання енергії, яка необхідна для життєдіятельності організму.

В той же час, хоча глюкоза дуже важлива для організму, споживати її краще в міру. Рівень глюкози в крові, що вище або нижче фізіологічної норми, може мати серйозні наслідки для здоров′я людини. Концентрація глюкози в організмі регулюєтьсяся гормонами і центральною нервовою системою.

Підшлункова залоза, яка виробляє гормони, включаючи інсулін, є обов′язковим учасником метаболізму глюкози. Коли ми їмо, підшлункова золоза вивільняє інсулін, який справляється з підвищенням рівня цукру в крові.

Підтримка рівня глюкози в межах нормальних значень є важливою частиною ефективного функціонування нашого організму. Регулярно вимірюючи рівень глюкози в крові, можна дізнатися, коли рівень цукру в крові значно перевищує фізіологічну норму чи, навпаки, занадто низький, що згодом може викликати певні симптоми і серйозні проблеми в організмі людини. Визначення рівня глюкози проводиться при профілактичному обстеженні пацієнтів без встановленого діагнозу діабету, так як дане захворювання може починатися з непомітних симптомів для пацієнта. Людям з надлишковою вагою і з ожирінням, та після досягнення віку 45 років рекомендується щорічно здавати кров на глюкозу.

Визначення рівня глюкози особливо важливо для людей з діабетом 1 і 2 типу. Регулярне вимірювання рівня глюкози є одним із способів, за допомогою якого люди з діабетом можуть більше дізнатися про свій стан, зрозуміти як різні продукти, ліки впливають на перебіг діабету, і приймати важливі рішення про дозування ліків, фізичні вправи, дієту. Також при вагітності може розвиватися діабет, який зазвичай проходить після пологів.

В деяких випадках високий рівень глюкози в крові може бути ознакою ниркової недостатності, гормональних розладів чи синдрому Кушинга, який виникає, коли організм виробляє занадто багато кортизолу.

По можливості необхідно підтримувати рівень глюкози в межах фізіологічної норми. Високий рівень глюкози в крові протягом тривалого часу може призвести до довгострокових ускладнень, таких як: хвороба серця, проблеми з зором, вплив на судини, проблема з суглобами, хвороба нирок, якщо своєчасно не проводити відповідне лікування.

Відстежування рівня глюкози в крові може допомогти покращити стан здоров'я людини.

 

Підготовка пацієнтів відповідно до загальних правил

 

Обмеження:

Необхідно завчасно (за погодженням з лікуючим лікарем) припинити прийом препаратів, які можуть призвести до хибного результату дослідження.

Хибне підвищення результатів викликають: кофеїн, глюкокортикоїди, естрогени. Хибне зниження: саліцилати, цукрознижувальні препарати, інсулін, амфетамін, антигістамінні препарати, анаболічні стероїди.

 

Матеріал: сироватка крові

 

Транспортне середовище: вакутейнер з фторидом натрію з / без гелевої фази, об′ємом 2 чи 4 мл

 

Стабільність проби:

 • 24 години при температурі +2 - + 80С
 • рекомендується проводити дослідження зі свіжовідібраного біологічного матеріалу

 

Метод: колориметричний

 

Аналізатор: Bio Chem FC-200

 

Тест-система: Glucose, Bio Systems S. A., (Іспанія)

 

Референсні значення (норма):

Вікова група Нормативні значения, ммоль/л
новонароджені – 18 років 3,3 – 5,6
19 років і старше 4,1 – 6,2
 

Основні покази для призначення аналізу:

 • підвищений або понижений рівень цукру в крові
 • ожиріння (в тому числі і у дітей)
 • моніторинг діабету
 • патології печінки, наднирників, щитовидної залози
 • профілактичні огляди

 

Інтерпретація результатів:

Збільшення концентрації:

 • цукровий діабет 1 і 2 типу
 • інфаркт міокарду
 • муковісцидоз
 • гіпертиреоз
 • хронічні захворювання печінки і нирок
 • панкреатит або запалення підшлункової залози, пухлини підшлункової залози
 • стрес, куріння, неправильне харчування

Зниження концентрації:

 • хвороби подшлункової залози (гіперплазія, аденома)
 • гіпотиреоз
 • хвороби печінки (гепатит, рак)
 • зловживання алкоголем
 • отруєння миш′яком  чи передозування деякими медичними препаратами
 • хірургічні втручання на шлунково-кишковому тракті
 • голодування, надмірне фізичне навантаження
1
ua